جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

هدفی جدید برای داروهای درمان کننده دیستروفی عضلانی

  هدفی جدید برای داروهای درمان کننده دیستروفی عضلانی

  هدفی جدید برای داروهای درمان کننده دیستروفی عضلانی
  سلول های عضلانی که تحت تاثیر دیستروفی عضلانی قرار گرفته اند حاوی سطح بالایی از آنزیمی هستند که ترمیم عضلانی را مختل می کند. این یافته هدف جدیدی را برای طراحی داروهایی درمان کننده این بیماری لاعلاج معرفی می کند.

  به گزارش بنیان به نقل ازmedicalxpress، دیستروفی عضلانی(MD) یک مشکل ژنتیکی وراثتی است که به تدریج موجب ضعف عضلات می شود. دیستروفی عضلانی دوشن شایع ترین شکل این بیماری می باشد و بیش از 2500 نفر در بریتانیا با مشکلات این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. در این بیماری، بنا به دلایلی نامشخص سلول های بنیادی که به طور طبیعی عضلات آسیب دیده را ترمیم می کنند مختل می شوند. در این مطالعه جدید محققین دانشگاه لیورپول بدنبال یافتن دلیل این مشکل، ترکیب مولکولی محیط درون این سلول های بنیادی عضلانی را بررسی کردند. با استفاده از تکنیک پروتئومیکس آن ها سطح پروتئین های تغییر یافته درون این سلول های عضلانی را در موش ارزیابی کردند و مشاهده کردند که سطح آنزیمی به نام نوتروفیل الاستاز در این سلول های دیستروفی شده بسیار فراوان تر از سلول های سالم است. الاستاز در تجزیه چندین پروتئین موجود در بافت پیوندی دخیل است و هم چنین سلول های سفید خونی به نام نوتروفیل ها را تولید می کند که نقش مهمی در پاسخ های ایمنی و التهابی دارند. محققین نشان داده اند که تحت شرایط گفته شده، افزایش شدید سطح الاستاز منجر به کاهش بقا و عملکرد سلول های بنیادی عضلانی در کشت می شود. دکتر دادا پیسکونتی در این باره می گوید: یافته های ما اهمیت التهاب را در دیستروفی عضلانی نشان می دهد و پیشنهاد می کند که سطوح افزایش یافته الاستاز نقش مهمی در پیشبرد دیستروفی در بیماران دارد. اگرچه درمانی برای دیستروفی عضلانی وجود ندارد اما رسیدن به چنین اطلاعاتی می تواند به طراحی دارو و بهبود کیفیت زندگی فرد کمک کند.


  این مطلب تا کنون 35 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 20 تير 1395
  منبع
  برچسب ها : عضلانی ,دیستروفی ,سلول ,الاستاز ,یافته ,جدید ,دیستروفی عضلانی ,درمان کننده ,کننده دیستروفی ,بنیادی عضلانی ,داروهای درمان ,کننده دیستروفی عضلان ,
  هدفی جدید برای داروهای درمان کننده دیستروفی عضلانی

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر