جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

دیدگاه های جدید در مورد دیستروفی عضلانی

  دیدگاه های جدید در مورد دیستروفی عضلانی به پتانسیل های درمانی جدید اشاره دارد

  دیدگاه های جدید در مورد دیستروفی عضلانی به پتانسیل های درمانی جدید اشاره دارد
  مطالعه ای جدید در دانشگاه راکفلر دیدگاه های جدیدی را در مورد دلایل تحلیل رفتن عضلات طی دیستروفی عضلانی ارائه می کند و پتانسیل های موجود برای تکوین داروها را بر می شمارد.

  به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، در این مطالعه که اخیرا در Nature Communication به چاپ رسیده است، پروفسور سیدنی استریکلند و همکارانش گروهی از پروتئین ها را شناسایی کرده اند که به نظر می رسد عملکردشان در تولید عضلات نقش دارد. آن ها دریافته اند که سلول های بنیادی خاص و نادری وجود دارد که پتانسیل تبدیل شدن به چربی و عضله را دارند و این سرنوشت به وجود کمپلکس پروتئینی به نام لامینین بستگی دارد. مطالعات آن ها روی موش پیشنهاد می کند که با هدف قرار دادن مسیرهای لامینین امکان تکوین داروهای جدید وجود دارد و این می تواند بسیاری از علایم دیستروفی عضلانی را تسکین بخشد.

   

  پیش از این محققین با استفاده از مدل های موشی نشان داده بودند که فقدان لامینین در سراسر بدن حداقل موجب برخی از اشکال دیستروفی عضلانی می شود. در این مطالعه جدید نیز محققین دریافتند که گونه های موشی فاقد لامینین در سلول های بنیادی شان جثه کوچکتری دارند و دارای نقص های عضلانی هستند. به نظر می رسد که جایگزین کردن لامینین در این بافت ها بتواند به ریکاوری جانوران کمک کند. در واقع زمانی که آن ها لامینین را به طور مستقیم به عضلات موش تزریق کردند دریافتند که آن ها بافت عضلانی و قدرت آن را مجددا بدست آوردند. نتایج نشان می دهد که لامینین می تواند منجر به تبدیل شدن پری سیت هاو PICs موجود در بافت عضلانی به فیبرهای عضلانی شود. به نظر می رسد که لامینین منجر به افزایش بیان ژنی به نام gpihbp1 در پری سیت ها و PICs‌می شود و بدین ترتیب منجر به عضله زایی بیشتر می شوند. این مطالعه پیشنهاد می کند که gpihbp1 می تواند هدفی جدید برای درمان دیستروفی عضلانی باشد.

  این مطلب تا کنون 22 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 12 تير 1395
  منبع
  برچسب ها : عضلانی ,لامینین ,جدید ,دیستروفی ,مطالعه ,تواند ,دیستروفی عضلانی ,بافت عضلانی ,وجود دارد ,مورد دیستروفی ,مورد دیستروفی عضلانی ,
  دیدگاه های جدید در مورد دیستروفی عضلانی

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر