تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

امیدوار کننده بودن درمانی جدید برای MS

   

  امیدوار کننده بودن درمانی جدید برای MS
  مطالعه ای جدید نشان داده است که ترکیب پیوند سلول های بنیادی و شیمی درمانی آسیب های مغزی را در 95 درصد بیماران مبتلا به MS مورد مطالعه مهار کرده است.

  به گزارش بنیان به نقل ازstem-cells-news،  بیش از دو میلیون نفر در سراسر دنیا به MS‌مبتلا هستند که یک بیماری اتوایمن است که سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می دهد. در حاضر درمان موثری که بتواند MS‌را مهار کند و یا این که پیشرفت های آن هار مهار کند وجود ندارد و این امر محققین را برآن داشته است که راه های مختلفی را برای درمان این بیماری امتحان کنند. یکی از این راهکار های درمانی استفاده از پیوند سلول های بنیادی است که به نظر می رسد می توانند از نظر تئوریک سیستم ایمنی را resetکنند و مانع از حمله آن به بدن شوند. دکتر هارولد اتکینز در بیمارستان اوتاوا درصدد برآمد که ببیند آیا می توان به جای سرکوب سیستم ایمنی طی پیوند سلول های بنیادی، این سیستم را به طور کامل تخریب کرد. به این منظور وی 24 بیمار 18 تا 50 ساله مبتلا به MS را انتخاب کرد. به جای این که قبل از پیوند آن ها را مورد تیمار با داروهای سرکوب کننده ایمنی قرار دهد، سیستم ایمنی آن ها را به طور کامل تخریب کرد. آن ها سلول های ایمنی را با استفاده از یک رژیم شیمی درمانی قوی از بین بردند و فرد را مورد سلول درمانی قرار دادند. این رژیم شیمی درمانی قوی شامل استفاده از سیکلوفسفامید، بوسولفان و آنتی تیموسیت گلوبولین خرگوشی بود. در طی این دوره درمانی، یکی از بیماران به دلیل نارسایی کلیوی و سپسیس درگذشت، اما در مور بقیه هیچ گونه عود بیماری در مورد 23 نفر دیگر ظرف 4 تا 13 سال بعد مشاهده نشد. تصویربرداری های MRI، هیچ گونه

   

  علایمی از فعالیت این بیماری را نشان نداد. با توجه به آن چه گفته شد به نظر می رسد که این درمان ترکیبی می تواند در مورد بیماران مبتلا به MS‌موفقیت آمیز باشد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : درمانی ,سیستم ,ایمنی ,مورد ,سلول ,پیوند ,سیستم ایمنی ,پیوند سلول ,شیمی درمانی ,رژیم شیمی ,بیماران مبتلا ,
  امیدوار کننده بودن درمانی جدید برای MS

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر